ÇÖZÜMLER

AMBALAJ SEKTÖRÜ

Yapıştırma Makineleri Revizyonu

Yapıştırma makineleri kutu formatında kesilen tabaka kağıtları, yürüyen bir hat üzerinde katlayarak soğuk tutkal ile yapıştıran ve kutu haline getiren makinelerdir.

Yapıştırma makinelerinde meydana gelen elektrik-elektronik, sistem arızaların çözümü gerektiğinde yeniden programlanması, 4-6 nokta sistemlerin yapılması ve çalıştırılması sağlanır.

Oluklu Ambalaj Makineleri Revizyonu

Oluklu Ambalaj Makineleri, oluklu kâğıt hatlarında bulunan kâğıt cinslerine göre ısı ile birbirine yapıştıran makinelerdir. Bunların yanı sıra konfeksiyon bölümünde kullanılan sloter baskı tel dikiş ebat kesim makineleri, jilet kesim, splicer sistemleri, cutoff bıçak sistemleri kullanılmaktadır.

Mertsis, oluklu ambalaj makineleri sektöründe kullanılan makinelerin elektrik-elektronik bakım ve arızalarını yerinde tespit ederek gerekli ise sistemi tamamen yenileyerek çözüm sunmaktadır.

Baskı Makineleri Revizyonu

Baskı makineleri tabaka kâğıt üzerine farklı renklerde ve farklı ebatlarda (70-100) kalıp ve merdane yöntemi ile baskı yapabilen elektronik kontrollü tam otomatik makinelerdir.

Mertsis, bu makinelerde zamanla arızalan ve çözüm maliyeti yüksek olan, boya manda hazne sistemi, su matik sistemleri ve register sistemleri gibi bölümleri yenilenerek PLC ve HMI ile tasarlar. Orijinal sistemine senkron olarak yapılan bu uygulamayla kullanıcıya kolaylık sağlanır ve iş verimliliği yüksek oranda artar.

Makinenizin yeni nesil elektronik sistemlerle daha güvenli bir biçimde çalışması sağlanır.

Laminasyon(Sıvama) Makineleri Revizyonu

Sıvama makineleri ambalaj sektöründe kullanılan 2 ayrı tabaka halindeki kâğıdı soğuk tutkal kullanarak birbirine yapıştırılmasını sağlayıp, kâğıt mukavemetini arttıran makinelerdir.

Mertsis, sıvama makinelerindeki kullanıma bağlı olarak yaşanan senkron çalışma problemleri mevcut sistemlerdeki elektronik sistemlerin arızalanması ile ortaya çıkan yüksek maliyetli problemleri, yeni nesil elektronik sistemler ile yeniden tasarlayarak makinenin daha verimli çalışmasını sağlar.

Kesim Makineleri Revizyonu

Kesim Makineleri farklı ebatlardaki tabaka kağıtları kalıp (Bıçak kalıbı) kullanarak pres yöntemi ile keserek kutu formatına getiren makinelerdir.

Modelleri

— İğneli kesim
— Yarı otomatik kesim
— Tam otomatik kesim

Kesim makinelerinde meydana gelen her türlü elektrik- elektronik problemlerin çözümü, gerekli ise komple sistemin yeni nesil teknoloji ile yeniden tasarlanması, makinenin orijinal halinde çalıştırılması sağlanır.

Katlama Makineleri Revizyonu

İstenilen ölçü ve ebatlardaki kolilerin yarı otomatik veya tam otomatik olarak katlanması, alt ve üst kapaklarının ister aynı anda istenirse sadece altının ya da üstünün bantlamasını sağlayan makinelerdir.

Mertsis, bu makinelerin elektrik-elektronik sistemindeki her türlü soruna yeni nesil teknolojiyi kullanarak en sağlıklı çözümü sunar.